Most do nikąd – niespokojna wędrówka zagranicznych absolwentów medycyny ad

Sprawię, że sprawa będzie tak nieskomplikowana, jak to tylko możliwe, pamiętając o pochodzeniu Jakowa w chirurgii. Niestety, zaczyna słabo i spartaczył spotkanie, a jego koledzy nerwowo odwracają wzrok od pozornego braku wiedzy i pozornie obojętnego nastawienia. Pot czoło Jakowa. Nawet gdy staram się znaleźć coś konstruktywnego do powiedzenia, moje zakłopotane słowa uciekają: Nie sądzę, że nawet próbowałeś . Inny uczeń potrząsa głową. Ale właśnie studiowaliśmy to dziś rano!
Wykonanie wstydu Jakowa zajęło tylko 8 minut. Jego oczy błyskają wyzywająco: To dlatego jestem tu cały dzień. Ponieważ muszę się uczyć! Zakopywał głowę w dobrze przemyślanym Oxford Handbook of Medicine. Przejdę przez historię i leczenie zawału mięśnia sercowego, ale wiem, że straciłem Jakowa. Jakie znaczenie powinny mieć takie terminy, jak angioplastyka, abciximab i czas od drzwi do balonu dla tego chirurga, który zawsze przywoływał konsultanta medycznego przy każdym bólu w klatce piersiowej. Ja się kopnę, ale jest już za późno.
Następny jest Abbas, iracki lekarz kliniki, który spędził ostatnie 3 lata pracując jako osobisty asystent opieki w domu opieki. Pewnego dnia przyłapała go pielęgniarka czytająca wykres pacjenta. Szybko wyjawił swoje pochodzenie, ale błagał ją, by trzymała to w tajemnicy, bo straci jedyne źródło utrzymania dla swojej pięcioosobowej rodziny. Po miesiącach jej zachęty przyszedł do mnie. Z głębokim tęsknotą w oczach powiedział: Nie ma nic złego w byciu opiekunem, ale wszystko, czego kiedykolwiek chciałem, to być lekarzem. Płakał, kiedy zaproponowałem, że pozwoli mu dołączyć do mojej grupy lekcyjnej. Po prostu udawanie lekarza znów będzie takie miłe – wykrzyknął.
Pytam Abbasa, aby zademonstrować badanie stawu kolanowego. Ku mojemu zaskoczeniu lata jego izolacji nie wpłynęły na jego umiejętność bycia dokładnym i przyjemnym. Pochwalam go za jego występ. Pozostali doceniają, a jego twarz momentalnie się świeci. Wtedy powraca jego skromność. Mam przed sobą długą drogę. Egzaminatorzy nie będą tak życzliwi.
Nie wiem, czy jego sytuacja zmusi go do odstąpienia od podróży. Po kilku tygodniach nieobecności, wysyła mi e-maile z prośbą o przeprosiny – nie może sobie pozwolić na ograniczenie swojego 60-godzinnego tygodnia, aby wziąć udział w tutorialach. Mówi mi, że 2 godziny spędzone z innymi lekarzami były jednymi z najszczęśliwszych w jego ostatnim życiu, i prosi mnie, abym życzył innym szczęścia. Abbas byłby atutem dla pacjentów. Nigdy nie zwrócił moich telefonów.
Ścigamy się dalej, przeglądając różne scenariusze kliniczne. Gram tę rozedmowaną kobietę i nastolatka poszukującego narkotyków, umierającego pacjenta z rakiem i unikającego szkoły nastolatka. Staram się chwalić rozsądnie i konstruktywnie krytykować. Między scenami odgrywania ról jest przypadkowa rozmowa. Czy kiedykolwiek spotkałem udanego zagranicznego absolwenta medycyny, który przywrócił mu życie. (W rzeczywistości mam – na przykład lekarza, który odszedł z 20 lat pracy w fabryce, aby zostać udanym lekarzem rodzinnym.) Który oddział jest przyjazny dla zagranicznych lekarzy. Które gałęzie medycyny są dostępne dla obcokrajowców i opłacalne. Rzadko jednak podążamy za tymi sondującymi pytaniami do znaczących wniosków, mając na uwadze cenny akademicki cel tutoriala.
Zauważyłem przez lata, że większość zagranicznych lekarzy otrzymuje niewielką zachętę, poradę lub kolegialność z hierarchii medycznej, pogrążonej we własnych potrzebach
[przypisy: hexagyn, spółdzielnia lekarska gdańsk wrzeszcz, candylipz allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: candylipz allegro hexagyn spółdzielnia lekarska gdańsk wrzeszcz