Nowy fowbovirus związany z ciężką chorobą gorączkową w Missouri

Dwóch mężczyzn z północno-zachodniego Missouri niezależnie przedstawiało się placówce medycznej z gorączką, zmęczeniem, biegunką, trombocytopenią i leukopenią, a obaj zostali ukąszeni przez kleszcze na 5 do 7 dni przed wystąpieniem choroby. Ehrlichia chaffeensis była podejrzewana jako czynnik sprawczy, ale nie została znaleziona w analizie serologicznej, próbie reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) ani hodowli komórkowej. Mikroskopia elektronowa ujawniła wirusy zgodne z członkami rodziny Bunyaviridae. Sekwencjonowanie nowej generacji i analiza filogenetyczna zidentyfikowały wirusy jako nowych członków rodzaju phlebovirus. Chociaż postulaty Kocha nie zostały całkowicie spełnione, uważamy, że ten fowbovirus, który jest nowością w obu Amerykach, jest przyczyną tego klinicznego zespołu.
Wprowadzenie
Typ flebowirusa zawiera ponad 70 antygenowo odrębnych wirusów, które dzielą się na kompleksy wirusów w zależności od tego, czy są one przenoszone przez muchy, komary lub kleszcze. Wirusy przenoszone przez piaskowe wirusy występują w Amerykach, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. w regionie śródziemnomorskim, a zakażenie tymi wirusami powoduje zwykle samoograniczającą się 3-dniową gorączkę, z wyjątkiem wirusa Toscana, który może wywoływać aseptyczne zapalenie opon mózgowych.2 Prototypowy flevowirus przenoszony przez komary to wirus gorączki doliny Rift, który powoduje Skala epizootyczna; infekcja ludzka jest często samoograniczającą się chorobą przebiegającą z gorączką, która może prowadzić do zapalenia wątroby, zapalenia mózgu lub gorączki krwotocznej.3 Jedynym bakteriem zarodkowym, o którym wiadomo, że powoduje chorobę człowieka, jest silna gorączka z wirusem trombocytopenii (SFTSV), który został niedawno zidentyfikowany w centralnym i północno-wschodnie Chiny.4
Opisy przypadków
Pacjent
Pacjent był zdrowym 57-letnim mężczyzną, który mieszkał na farmie o powierzchni 70 akrów w północno-zachodniej części stanu Missouri. Na początku czerwca 2009 roku zauważył niewielki tyłek nimfograficzny osadzony na brzuchu. Kleszcza następnie usunięto pęsetą. Nie wystąpiło wysypkowe lub zlokalizowane swędzenie. Następnego dnia rozwinęła się gorączka, po której nastąpiło ciężkie zmęczenie, ból głowy, anoreksja, nudności i bezobólkowa biegunka. Cztery dni później został przyjęty do szpitala z temperaturą 37,9 ° C, która wzrosła do 39,1 ° C następnego dnia. Testy laboratoryjne wykazały niską liczbę białych krwinek wynoszącą 1900 komórek na milimetr sześcienny, niską liczbę płytek krwi 115 000 komórek na milimetr sześcienny i niski poziom sodu 132 mmol na litr. Poziomy aminotransferaz wątrobowych w surowicy były nieznacznie podwyższone, z poziomem aminotransferazy alaninowej 57 U na litr i poziomem aminotransferazy asparaginianowej wynoszącym 44 U na litr. Poziom białka C-reaktywnego w surowicy był podwyższony na poziomie 2,9 mg na decylitr. (Szczegóły laboratorium podano w Tabeli S1 Dodatku Uzupełniającego, dostępnej wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.)
Rysunek 1
[hasła pokrewne: candylipz allegro, rotarix ulotka, candylipz allegro skierowań ]

Powiązane tematy z artykułem: candylipz allegro ha pantoten optimum rotarix ulotka